Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Зуза В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Зуза В. С. 
Порівняльна продуктивність і забур'яненість посівів зернових культур за однакових агроекологічних умов вирощування / В. С. Зуза // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 43-47. - укp.

Проведено порівняльне вивчення забур'яненості посівів і урожайності озимих пшениці та жита, ячменю, вівса, проса та кукурудзи на зерно після таких попередників: чистий пар, однорічні трави, ячмінь, кукурудза на силос. Визначено, що найбільшу чистоту наступним культурам забезпечували чистий пар і однорічні трави. Ячмінь посилював забур'яненість посівів коренепаростковими, а кукурудза на силос - злаковими просовидними та корнепаростковими бур'янами. За однакових агроекологічних умов найбільш урожайним було озиме жито, друге місце поділяли озима пшениця, ячмінь і кукурудза, на третьому та четвертому місцях були відповідно овес і просо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-419я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зуза С. Г. 
Застосування методу індукції флуоресценції хлорофілу при вивченні впливу некореневого підживлення кукурудзи карбамідом / С. Г. Зуза, Я. А. Погромська, В. О. Зуза // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2010. - № 2. - С. 238-243. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За допомогою методу індукції флуоресценції хлорофілу досліджено зміни стану системи фотосинтезу за умов некореневого підживлення кукурудзи карбамідом на фоні застосування мінеральних добрив та регуляторів росту. Показано, що обробка по листю карбамідом слугує причиною короткочасного стресу, вихід з якого залежить від стану рослин і рівня мінерального харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Погромская Я. А. 
Влияние мелиоранта сульфата железа (II) на урожай ячменя в условиях техногенного загрязнения почв Донбасса / Я. А. Погромская, В. А. Зуза, С. Г. Зуза // Пром. ботаника. - 2011. - Вып. 11. - С. 42-45. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Установлено, что высокие нормы мелиоранта сульфата железа (II) приводят к существенному снижению урожайности ячменя и это не зависит от внесения органических удобрений. Внесение этого мелиоранта в дозе 300 кг/га, увеличивает урожайность ячменя до 2,1 ц/га. При поступлении в почву сульфатов железа в условиях увлажнения и присутствия кислорода образуются коллоиды аморфных гидрооксидов железа, которые далее проходят процесс кристаллизации на минеральных коллоидах и органических коллоидах, частицах почвы. При этом также меняется распределение в почве поглощенных обменно и необменно тяжелых металлов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зуза В. О. 
Протиерозійно впорядкований агроландшафт як охоронний захід з відновлення екосистем / В. О. Зуза, Я. А. Погромська, С. Г. Зуза // Пром. ботаника. - 2011. - Вып. 11. - С. 65-69. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто роль лісових смуг у впорядкованому агроландшафті, що створюють сніговий шлейф у зоні їх дії, а також призводять до накопичення та збереження вологи, зменшення швидкості вітру та виносу дрібнозему, що у свою чергу зменшує ерозію та дефляцію грунту та надає можливість одержувати на міжсмугових площах високі та стабільні врожаї сільськогосподарських культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Самохвалова В. Л. 
Спосіб екологічної ремедіації грунту, техногенно забрудненого переважно кадмієм, свинцем, цинком та хромом / В. Л. Самохвалова, А. І. Фатєєв, С. Г. Зуза, В. О. Зуза, В. М. Горякіна // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2014. - Вип. 81. - С. 51-59. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обгрунтовано спосіб ремедіації грунту, техногенно поліелементно забрудненого переважно Cd, Pb, Cr, Zn, у якому за рахунок використання сульфату заліза з додатковим внесенням біогумусу як активатора самоочищення грунту та грунтополіпшувача пролонгованої дії, відповідно до рівня забруднення грунту забезпечується відновлення його природних властивостей і створення резерву поживних речовин у грунті, що сприяє відновленню продуктивності рослин і забезпеченню екологічної реабілітації забрудненої системи грунт - рослина. Технічним результатом розробленого способу є прискорення мікробіологічних процесів, фізико-хімічної адсорбції важких металів різних класів небезпеки у грунті шляхом комплементарного внесення структурополіпшувачів органічного та неорганічного типу, чим забезпечується ефективна ремедіація техногенно забруднених грунтів, розширюється спектр важких металів, нездатних до міграції у суміжні з грунтом середовища й оптимізація та відновлення гумусового стану грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.91 + П038.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Булигін С. Ю. 
До питання моніторингу процесів дефляції грунтів / С. Ю. Булигін, Д. О. Тімченко, В. І. Діденко, В. О. Зуза // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 1. - С. 58-60. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність формування системи моніторингу дефляції грунтів за польових умов. На підставі інформації щодо прискорення темпів вітрової ерозії й агротехнічної дефляції на локальному рівні доведено необхідність формування надійного протидефляційного захисту грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Зуза В. С. 
Вплив забур'яненості посіву на врожай кукурудзи / В. С. Зуза // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 6. - С. 15-17. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що втрати врожаю зерна кукурудзи від бур'янів приблизно дорівнюють середній частці останніх у загальній масі агрофітоценозу на початку і всередині вегетації. Зазначено, що внесені в посівах кукурудзи добрива бур'яни використовують краще, ніж культурні рослини, а це призводить до зниження надбавок урожаю від цих агрохімікатів.

Установлено, что потери урожая зерна кукурузы от сорняков примерно равняются средней доле последних в общей массе агрофитоценоза в начале и средине вегетации. Отмечено, что внесенные в посевах кукурузы удобрения сорняки используют лучше, чем культурные растения, а это приводит к снижению прибавки урожая от этих агрохимикатов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-481

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зуза В. С. 
Вплив забур'яненості на врожайність сої / В. С. Зуза, Р. А. Гутянський // Вісн. аграр. науки. - 2008. - № 1. - С. 21-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено взаємозв'язок між різними показниками рівня забур'яненості посівів сої та втратами врожаю для розробки відповідної прогностичної моделі та визначення доцільності застосування певних методів контролювання бур'янів в агрофітоценозах.

Изучена связь между разными показателями уровня засоренности посевов и потерями урожая для разработки соответствующей прогностической модели и определения целесообразности использования методов контролирования сорняков в агрофитоценозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Самохвалова В. Л. 
Фіторемедіація техногенно забруднених грунтів / В. Л. Самохвалова, А. І. Фатєєв, С. Г. Зуза, Я. А. Погромська, В. О. Зуза, Є. В. Панасенко, П. Ю. Горпинченко // Агроекол. журн.. - 2015. - № 1. - С. 92-100. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За результатами грунтово-геохімічних досліджень зон впливу джерел техногенних емісій забруднення ВАТ "Укрцинк", ВАТ "Авдіївський коксохімічний завод" Донецької обл. розроблено методичний підхід до вдосконалення фіторемедіації забруднених важкими металами (ВМ) грунтів. Обгрунтовано спосіб фіторемедіації техногенно забруднених ВМ грунтів для ефективного їх використання, що передбачає розширення спектра застосування фіторемедіантів домінуючих травіянистих дикоростучих видів рослин конкуруючих родин Asteraceae, Fabaceae та Роасеае з їх чергуванням у просторі і часі для вилучення ВМ різних класів небезпечності з грунтів, підвищення ефективності їх біологічної ремедіації з різних шарів грунту із збільшенням глибини очищення безпосередньо у районі забруднення ВМ (in situ) на тлі мінімізації необхідних витрат. Технічним результатом розробленого способу є розширення спектра використання рослин-ремедіантів стійких до забруднення конкурентних родин із різним біологічним потенціалом щодо фітоекстрагування і фітоакумулювання ВМ, чим забезпечується здешевлення очищення грунту, оптимізація його використання внаслідок скорочення терміну біологічної ремедіації та відновлення якості забруднених грунтів з одночасним уникненням зайвого технологічного навантаження на нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.91 + П038.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зуза В. С. 
Урожайність сої залежно від попередника, метеорологічних умов та ефективності гербіциду / В. С. Зуза, А. О. Рожков, Р. А. Гутянський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2015. - № 1/2. - С. 22-24. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати 4-річних досліджень щодо впливу попередників, зокрема пшениці озимої та ячменю ярого та грунтового гербіциду харнес на врожайність сої в роки з різним рівнем вологозабезпечення. Встановлено, що грунтовий гербіцид харнес контролював загальну кількість і сиру масу бур'янів за попередником пшениця озима відповідно на 92 і 93 %, а за попередником ячмінь ярий - на 91 і 83 %. Виявлено, що після попередника пшениця озима формувалась більша врожайність сої, ніж після попередника ячмінь ярий.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зуза В. О. 
Ґрунтоохоронна ефективність протиерозійно упорядкованого агроландшафту в умовах Степу Північного Донецького : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / В. О. Зуза; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О. Н. Соколовського". - Харків, 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив ґрунтоохоронних способів обробітку ґрунту, валів-терас, лісових смуг за контурно-меліоративного облаштування території на агрофізичні властивості ґрунту і формування врожайності сільськогосподарських культур на чорноземі звичайному Північного Степу України. Розглянуто еколого-економічну оптимізацію високопродуктивних екосистем. Установлено, що для отримання високих та стабільних врожаїв в протиерозійно упорядкованому агроландшафті необхідно використовувати безполицеві обробітки та підґрунтове розпушування ґрунту. Встановлено, що лісові смуги та вали-тераси сприяють вологонакопиченню, зменшенню швидкості вітру, накопиченню снігу, що забезпечує підвищення запасів продуктивної вологи у різних зонах міжсмугового простору від 2 до 60 % порівняно з необлаштованою територією. Мінімальні технології захищають поверхню ґрунту від прояву дефляції. За безполицевими обробітками будова чорнозему звичайного змінюється у бік ущільнення орного шару порівняно з оранкою і знаходиться у межах оптимальних параметрів, що не погіршує умов розвитку рослин. Зазначено, що врожайність сільськогосподарських культур на всіх способах обробітку у міжсмуговому просторі була вищою на 33—42 % ніж за межами упорядкованого агроланшафту. Визначено, що безполицеві обробітки ґрунту за енергетичною ефективністю є кращими і дають змогу скоротити фінансові витрати до 40 %, витрати праці на 19—66 %, що зменшує собівартість продукції до 60 % і підвищує рентабельність у 2—4 рази. Безполицеві обробітки ґрунту сприяють ґрунтоутворювальному процесу в протиерозійно упорядкованій системі та створюють відповідні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур за рахунок додаткових запасів продуктивної вологи, наявності рослинних решток та поліпшення агрофізичного стану грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064 + П038.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського